style for you

Kusové koberce

Jak si vybrat kusový koberec?

Kusový koberec nejčastěji používáme u pohovky nebo postele. Také jej můžeme umístit pod jídelní stůl, ale v tomto případě bude horší údržba. I v dětských pokojích má své místo. Je to relativně velká plocha, která ovlivní vzhled celého interiéru, proto by se měla jeho výběru věnovat dostatečná pozornost.

Výhodou tohoto interiérového doplňku je, že téměř vždy zútulní každý prostor. Celkový dojem závisí na správném výběru barvy, vzoru a materiálu.

Výrazné barvy a vzory

Výrazná barva koberce se hodí do interiéru, kde jsou ostatní barvy utlumené a barva koberce ladí s ostatními výraznějšími doplňky. V tomto případě to bude nejvýraznější plocha v pokoji. V této variantě si můžeme dovolit i extravagantnější vzor, který se na koberci objeví.

Druhá možnost je, že barevný koberec doplňuje koncept celé barevnosti místnosti. Pak by jsme se měli vyvarovat výraznějších vzorů, aby interiér nepůsobil přeplácaně a disharmonicky.

Jemné a decentní

Nevýrazné koberce můžeme umístit do interiéru s barevnými stěnami nebo výraznou pohovkou, aby se místnost trochu zklidnila. Neměli bychom zapomínat na celkové ladění interiéru – do interiéru se studenou barevnou škálou koberce spíše do šeda, do teplejších a útulnějších interiérů spíše do béžova.

Tmavé odstíny nepoužívejte do menších a méně osvětlených prostor. Jejich místo by mělo být ve větším interiéru na světlém podkladu, aby koberec pěkně vynikl.

Světlé odstíny naopak rozzáří tmavší místnosti. Jejich nevýhodou je údržba, proto je lepší volit koberec s jemným vzorem z různých vláken, kde nejsou nečistoty tolik vidět. Světlejší koberce také dobře vyniknou na tmavší podlaze. Vždy se snažte o to, aby jste získali kontrast mezi spodní podlahovou krytinou a kusovým kobercem. Pokud budou ve stejné nebo velmi podobné barvě, oba materiály zaniknou.

Netradiční materiály

Pokud chcete něco netypického, můžete vybírat z různě pletených „provazů“, nebo dnes oblíbených vysokých vláken napodobujících trávu. Také jsou velmi zajímavé koberce, které mají rozdílnou výšku vlasů a tím vytváří zajímavý efekt. Další možností jsou přírodní koberce ze sisalu, vlny, papíru a kokosu, které se dají použít nejen na podlahu, ale i stěny.

Různé tvary

Koberec může mít tvar nejen klasického obdélníku, ale i čtverce, kruhu nebo oválu. Záleží na velikosti prostoru, jeho kompozici a stylu. Každopádně je to další možnost, jak rozbít velkou plochu nebo vytvořit příjemné zákoutí.

Mobil:774 348 702
E-mail:info@estyle.cz

Nejoblíbenější

FL-402H, náhrada Brita Maxtra 4ks

  FL-402H, náhrada Brita Maxtra 4ks
315 Kč,- s DPH
skladem

ABBACO - podložka na mýdlo

  ABBACO - podložka na mýdlo
579 Kč,- s DPH
2 týdny

Hans - škrabka na těsto bílá

  Hans - škrabka na těsto bílá
83 Kč,- s DPH
2 týdny
 

Login